Slider

Osiedle Słoneczne w Żołędowie

Twoja alternatywa dla tradycyjnego budownictwa


Osiedle Słoneczne to inwestycja w pięknej, zacisznej okolicy z rozbudowaną infrastrukturą. W pobliżu nie brakuje punktów usługowych, placówek edukacyjnych i zdrowotnych. Mieszkańcy mają do dyspozycji stadion sportowy, siłownię, ścieżkę rowerową, halę sportową, pływalnię w Osielsku, a także piękny las otoczony programem Natura2000. Niedawno do użytku została oddana droga S5, co zapewnia komfortowy dojazd do Bydgoszczy, Poznania, Gdańska oraz innych miast czy osiedli w Bydgoszczy. Drogą krajową do centrum Bydgoszczy jest ok 10 minut, w godzinach szczytu 20. Ceny domów na Osiedlu Słonecznym są zróżnicowane, w zależności od wielkości działki, rodzaju domu, wielkości domu, stanu deweloperskiego, czasu budowy, a także Państwa potrzeb. Nasza oferta skierowana jest dla osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia, ekologiczne rozwiązania, a także chcą płacić niskie rachunki za prąd i ogrzewanie. Jest to wyjątkowy projekt w skali ogólnopolskiej. Do tej pory nikt nie budował całego osiedla, na którym wszystkie domy oferują kompleksowe rozwiązania OZE. Na terenie Osiedla Słonecznego budowane są:

 • domy wolnostojące - 163 m² lub 183 m² - powierzchnie działek zaczynają się od 700 m² do 1045 m²
 • domy w zabudowie bliźniaczej- 139 m² - wielkość działki wynosi od 400 m² do 550 m²
 • domy w zabudowie szeregowej- 116 m² – obszar działki waha się pomiędzy 325 m² do 600 m²

Wszystkie domy budowane przez nas nie posiadają kominów. Dzięki temu do zera wyeliminowany jest smog i wszechpanujacy w Polsce dym. Na Osiedlu Słonecznym powietrze jest czyste i można oddychać swobodnie, również w domu, gdzie powietrze jest filtrowane i oddychamy w nim powietrzem bez kurzu, pyłów, zanieczyszczeń. Komfort przebywania w takim domu jest nieporównywalnie lepszy niż w tradycyjnym domu. Jedyny dym czasem unosi się nad pysznościami z grilla, który można sobie zrobić na tarasie.

Nasza oferta obejmuje:

 • Działkę
 • Najnowocześniejszą pompę ciepła
 • Najnowocześniejszej generacji rekuperator
 • Instalację pod fotowoltaikę
 • Systemy inteligentne SmartDom
 • Najwyższej jakości okna wraz z kompletnym zestawem rolet z automatycznym sterowaniem
 • Światłowód Orange - już podłączony, za darmo przez rok
 • Pełne uzbrojenie terenu - infrastruktura wodno-kanalizacyjna i deszczowa
 • Rachunki za prąd i utrzymanie domu 80 % mniejsze niż w domach tradycyjnych - dzieki izolacji termicznej
 • Parametry domów zeroenergetycznych dwukrotnie lepsze niż w domach pasywnych, m.in. dzieki stolarce okiennej i ciepłemu montażowi

Cała inwestycja na 1 etapie obejmuje 53 domy, które możecie Państwo kupić w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej i szeregowej. Wybierz dom na mapie i kliknij, żeby zobaczyć szczegóły w tabeli.

mapa osiedla
Wybierz dom i kliknij
Wszystkie domy przez nas budowane nie posiadają kominów. Dzięki temu do zera wyeliminowany jest CO2 na Osiedlu Słonecznym.
Komfort przebywania w takim domu jest nieporównywalny z tradycyjnym domem. Wewnątrz budynku oddychamy świeżym filtrowanym powietrzem: bez kurzu, pyłów, zanieczyszczeń.

Rekuperator

Prawidłowa wentylacja budynku jest niezwykle ważnym elementem każdego zdrowego domu. Szczególnie przy obecnych technologiach budowy: szczelnych i energooszczędnych tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie działa, jeśli nie zapewni się rozszczelnienia, którym powietrze mogłoby napłynąć z zewnątrz.Warto się zastanowić, czy ciepłe trzyszybowe okna z sześciokomorowym profilem i argonem między zespolonymi szybami dla podniesienia parametrów termicznych okna, warto wyposażać w akcesoria, które je rozszczelniają (nawiewniki). Tylko z nawiewnikami wentylacja grawitacyjna będzie w stanie jako tako przewietrzyć pomieszczenia, powodując naturalny - wywołany różnicą temperatur, a co za tym idzie ciśnienia - ciąg powietrza. Konsekwencjami zbudowania domu, który nie jest wentylowany, są nie tylko zagrzybione ściany, ale także złe samopoczucie domowników, płytki sen, ból głowy, powietrze o wysokiej zawartości dwutlenku węgla, bakterii, alergenów i wirusów, a także częste infekcje. Wszystko z powodu bardzo złej jakości powietrza, którym oddycha się w pomieszczeniach. Rekuperacja gwarantuje dostęp do świeżego powietrza zewnętrznego w szczelnym, ciepłym domu. Gwarantuje również jego oczyszczenie z kurzu, cząteczek smogu, a nawet zapachów, bakterii i wirusów.
czytaj więcej

Pompa ciepła

Jest to urządzenie grzewcze, wykorzystujące energię cieplną, której ogromne zasoby pobierane są z naturalnych pokładów powietrza...
czytaj więcej


Instalacja fotowoltaiczna

Z energii płynącej prosto ze słońca może powstać dokładnie taki sam prąd, jak ten, który otrzymujemy z elektrowni. W panelach słonecznych znajdują się ogniwa...
czytaj więcej


Systemy inteligentne w domu wzorcowym

Za pomocą smartfona możemy sterować furtką, bramami, roletami, oświetleniem a także sterować temperaturą wewnątrz domu, będąc nawet poza nim...
czytaj więcej


Izolacja termiczna

Domy energooszczędne mają niewielkie zapotrzebowanie na dostarczaną energię na ogrzewanie.
Ogromne znaczenie ma izolacyjność cieplna przegród i zapewnienie...
czytaj więcej


Stolarka okienna i drzwiowa

Zastosowanie okien trzyszybowych z ciepłą ramą i ciepłym profilem siedmiokomorowym gwarantują bardzo niski poziom...
czytaj więcej
Budynek wyróżniony w prestiżowym konkursie PLGBC Green Building Awards 2018.
photo of

Osiedle Słoneczne

ul. Słoneczna

86-021 Żołędowo
Kujawsko-pomorskie, Polska