Aktualności

Rekuperator
czyste powietrze

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, wykorzystująca ciepło z powietrza wywiewanego, dostarcza świeże zewnętrzne filtrowane powietrze usuwając powietrze zużyte o wysokiej zawartości CO2. Do takiej wymiany dochodzi przez cały rok i we wszystkich pomieszczeniach. Bez otwierania okien, bez strat energii, przebywając wewnątrz budynku oddychamy świeżym filtrowanym powietrzem – bez kurzu, pyłu, zanieczyszczeń. To ogromny komfort oraz oszczędności, nie do uzyskania w domach z wentylacją grawitacyjną.


Rekuperator

Wymiana ciepła i świeżego powietrza

Nasz rekuperator wyposażony jest w wymiennik ciepła o sprawności do 90%, oznacza to, że przy różnicy temperatur wewnątrz budynku i na zewnątrz wynoszącej przykładowo 20°C, możemy podgrzać nawiewane powietrze nawet o 18°C. Wszystkie kanały wentylacyjne posiadają izolację termiczną, co dodatkowo eliminuje niepożądane straty ciepła.


wymiana powietrza

Kanały wentylacyjne połączone są w jeden system z instalacją grzewczą z pompą ciepła, zapewniając użytkownikom idealną temperaturę, wilgotność i czystość powietrza. Dzięki temu, komfort przebywania w takim budynku jest nieporównywalny z tradycyjnym domem, a my czujemy się mniej zmęczeni i zdrowsi.


photo of

Osiedle Słoneczne

ul. Słoneczna

86-021 Żołędowo
Kujawsko-pomorskie, Polska