Aktualności

PLGBC Green Building Awards 2018
Wyróżnienie

4 października, podczas PLGBC Green Building Symposium, największego i najbardziej inspirującego wydarzenia branży zielonego budownictwa w Polsce, zespół Osiedla Słonecznego odebrał bardzo ważne wyróżnienie. Nasz Dom Wolnostojący został uhonorowany w kategorii Najlepszy zrealizowany budynek ekologiczny.

 

Celem konkursu PLGBC Green Building Awards, organizowanego już po raz siódmy przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa ekologicznego, wyróżnienie zaangażowania uczestników konkursu w rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce, a także podniesienie świadomości tego rozwoju wśród uczestników rynku budowlanego w Polsce i na świecie.

 

W konkursie wzięły udział inwestycje oddane do użytku lub zaprojektowane w okresie 09.2016-09.2018. Prace oceniane były przez komisję złożoną z utytułowanych architektów oraz konsultantów z wieloletnim doświadczeniem, która brała pod uwagę zarówno walory architektoniczne, estetyczne, jak i związane z budownictwem ekologicznym oraz rozwojem zrównoważonym. Komisja zwracała też uwagę na wszelkie nowatorskie pomysły, stanowiące połączenie wymienionych walorów. Za “Najlepszy zrealizowany budynek ekologiczny bez certyfikatu/precertyfikowany” został uznany budynek biurowy C w kompleksie Spark, zrealizowany na warszawskiej Woli przez Skanska Property Poland, a zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates, zaś nasz Dom Wolnostojący zasłużył na jedyne w tej kategorii wyróżnienie, z czego jesteśmy bardzo dumni. Więcej szczegółów dotyczących PLGBC Green Building Awards znajdziecie na stronie: 

https://plgbc.org.pl/konkursy/awards-2018/.

photo of

Osiedle Słoneczne

ul. Słoneczna

86-021 Żołędowo
Kujawsko-pomorskie, Polska