fbpx

Pompa Ciepła czy pompa gruntowa?

Pompa Ciepła czy pompa gruntowa?
Różnice między pompami. Kto usłyszał o pompach ciepła pierwszy raz piętnaście czy dziesięć lat temu, ten myśli zapewne o pompach gruntowych. Wymagających wykonania wielu kosztownych odwiertów, na których nierzadko próbowano oszczędzać. W konsekwencji pompy gruntowe, mające teoretycznie dobrą sprawność, nie zawsze ją gwarantowały.

Pompy powietrze

Pompy powietrze – powietrze dostępne wtedy na rynku, nie wymagające odwiertów w gruncie, były natomiast zdecydowanie mniej sprawne. To się jednak zmieniło. Pompy powietrze – powietrze są nie tylko wygodniejsze do zainstalowania, ale też sprawniejsze od gruntowych. Ich sprawność jest szczególnie wysoka w temperaturach typowych dla większości dni zimowych w Polsce, czyli dla temperatur w granicach 0oC.

Pompa powietrzna czy pompa gruntowa?

Którą z nich zatem wybrać ? Wybór odpowiedniej pompy ciepła zależy od wielu czynników. Zakładając, że budynek jest wyposażony w system grzewczy, a inwestycja w pompę ciepła ma być tylko sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania domu i wody, idealnie w tym przypadku sprawdzi się pompa ciepła powietrze-powietrze. Jednak jeśli pompa ciepła ma służyć tylko jako sposób ogrzewania, satysfakcjonującym rozwiązaniem będzie montaż pompy gruntowej.
logo

ADRES BIURA
SPRZEDAŻY:

ul Szosa Gdańska 49
86-031 Osielsko

TEL:

731 919 190

Elżbieta Burchacka

730 733 434
marketing@ossl.pl

MAIL:

biuro@ossl.pl