Kolory w naszych wnętrzach

Kolory w naszych wnętrzach

Nasz dom, to nie tylko ściany oraz ludzie, którzy go tworzą. Ogromne znaczenie, jak się w nim czujemy mają kolory, które wybieramy do Naszych wymarzonych czterech kątów.

Odpowiednio dobrane barwy, mogą optycznie powiększyć pomieszczenia oraz wpływać na nastrój mieszkańców. W tym wpisie przedstawimy najpopularniejsze kolory oraz ich znaczenie dla dnia codziennego.

Jak w każdej sferze, tak i w aranżacji zmieniają się trendy oraz style wykończenia. Każdy świeżo upieczony właściciel nieruchomości dąży do tego, aby jego wnętrze było ponadczasowe oraz przytulne, a w osiągnięciu tego celu kluczowe są właśnie kolory.

Każdy kolor ma właściwości nie tylko optyczne, ale także psychologiczne. Najpopularniejsze od dłuższego czasu szarości i beże uchodzą za najbardziej neutralne i bezpieczne. Projektanci wnętrz, potwierdzają że to najczęściej wybierane przez Klientów odcienie- wprowadzają w domu spokój i harmonię- niestety mogą się nam szybko znudzić. współczesnych wnętrzach.

Kolor Szary: podobnie jak biel pozwala szybko się uspokoić i zadbać o równowagę. Szare ściany są o tyle uniwersalne, że właściwie każdy inny kolor znakomicie prezentuje się na ich tle. Jasna szarość sprawdza się np. w aranżacjach w stylu skandynawskim. Kolor ciemnoszary polecamy do wnętrz w stylu nowoczesnym.

Dołączając do neutralnych wnętrz, nieco akcentów pastelowych nadamy indywidualności, nadal zachowując spokojne, relaksujące nas barwy.

Poniżej o bardziej odważnych kolorach, które podkreślą naszą indywidualność, ale także działają na zmysły:

Kolor czerwony: dodaje energii, pobudza do działania. W przypadku osób z gorącym temperamentem można śmiało zastosować go nawet w sypialni, ale z umiarem!

Kolor żółty: kojarzy się z radością i optymizmem, dlatego podobnie jak czerwień świetnie motywuje do działania. Jest przy tym mniej “agresywny”. Polecamy zwłaszcza do wnętrz nowoczesnych.

Kolor niebieski: zawsze modny, harmonijny, choć dla niektórych – nieco chłodny. Pozwala się szybko wyciszyć i odstresować. Jako kolor ściany – świetny do sypialni.

Kolor zielony: uspokaja, a jednocześnie wspomaga kreatywne myślenie. Ponieważ kojarzy się z przyrodą, często przynosi ukojenie. Dostępny w wielu odcieniach: od energetycznej limonki po elegancki szmaragd. Bardzo modna jest od jakiegoś czasu zieleń butelkowa.

Kolor fioletowy: czaruje elegancją, często kojarzy się ze sprawami duchowymi. Podobnie jak zieleń sprzyja kreatywnemu myśleniu.

Podczas doboru  kolorów ścian we wnętrzu należy pamiętać o tym, że na to, jak postrzegamy daną barwę wpływ mają także:

-wielkość pomieszczenia,

-naturalne światło we wnętrzu (które zależy m.in. od ustawienia pomieszczenia względem stron świata czy liczby okien we wnętrzu),

-a także sąsiedztwo innych kolorów.

Za pomocą kolorów możemy też modelować pomieszczenie, pamiętając, że barwy intensywniejsze wizualnie przybliżają nam przedmiot, natomiast jasne i chłodne – oddalają. Dlatego też w małych pokojach lepiej jest użyć pasteli i jaśniejszych odcieni, natomiast duże spokojnie możemy pomalować ciemnymi i intensywnymi kolorami.

Czekamy na aranżację Klientów na Osiedlu Słonecznym, która będzie stanowić integralną część nowoczesnego wnętrza, które wspaniale komponuję się z naturą.

Nie znalazłeś ulubionego koloru w naszym zestawieniu? Nic nie szkodzi! Napisz w komentarzu, który z nich jest Twoim wymarzonym odcieniem . Możesz także przesłać zdjęcia – jeśli pozwolisz, wykorzystamy je jako inspirację.

Szukasz domu dla swojej rodziny – sprawdź  naszą ofertę 

photo of

Osiedle Słoneczne

ul. Słoneczna

86-021 Żołędowo
Kujawsko-pomorskie, Polska