Dom inteligentny – co to jest i dlaczego warto go mieć?

Dom inteligentny – co to jest i dlaczego warto go mieć?
Inteligentny dom to taki, który sam dostosuje temperaturę pomieszczeń na podstawie naszych preferencji, przysłoni rolety, włączy lub wyłączy oświetlenie, a nawet otworzy nam bramę wjazdową i garażową. Wszystkie te czynności możemy zrobić za pomocą laptopa, tabletu oraz telefonu komórkowego.

Inteligentny dom – jakie korzyści?

Inteligentny dom przynosi wiele korzyści m.in.: pomaga obniżyć koszty jego użytkowania, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i komfortu, umilić czas spędzany w domowym zaciszu. W każdej chwili możemy dobrowolnie rozbudować system inteligentny i dopasować go do naszych wymagań oraz sposobu życia. Najbardziej istotną kwestią jest to, że jest szybki i łatwy w obsłudze.

Ile kosztują systemy inteligentnego domu?

Na pewno zastanawiacie się jaka jest cena posiadania systemów inteligentnych? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Te najbardziej proste systemy bezprzewodowe można zainstalować już za kilkanaście tysięcy złotych. Rozwiązania bardziej zaawansowane są zdecydowanie droższe. Osoby zainteresowane systemami inteligentnymi powinny zacząć przede wszystkim od określenia, jaki okres ich zastosowań jest im potrzebny, następnie przetestować jego działanie np. u osoby, u której coś takiego funkcjonuje.

Koszta dodatkowe systemów domów inteligentnych

Nie zapomnijmy też o kosztach dodatkowych z tym związanych. Do takich kosztów zalicza się m.in.; projekt instalacji, serwisowanie i gwarancja takich urządzeń. To są podstawowe pytania, na które odpowiedź powinniśmy znać zanim zdecydujemy się na zakup systemów inteligentnych do naszego domu.
photo of

Osiedle Słoneczne

ul. Słoneczna

86-021 Żołędowo
Kujawsko-pomorskie, Polska